الکترو موتور یا دینام چیست

موتور های الکتریکی

الکترو موتور ها که موتور های الکتریکی یا دینام هم نامیده میشوند لوازمی هستند که انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل میکنند ،به طور کلی در صنعت هرجا که نیاز به  حرکتی هست از دینام یا موتور الکتریکی یا الکترو موتور ها استفاده میشود.

الکترو موتور ها در دسته های گوناگون و متنوعی دسته بندی میشوند که فاکتور های مختلفی از جمله نوع برق مصرفی ، میزان برق مصرفی و توان مصرفی در آنها متغییر میباشد.

از همین رو داشتن اطلاعات مناسب و کافی قبل از خرید و نصب میتواند کمک شایانی در بهینه سازی مصرف و هزینه و وقت شما عزیزان کند.تیم آبادگر موتور  با کمال میل شما عزیزان را در کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر همراهی خواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

به عنوان مثال نوع خاصی از الکترو موتور ها به نام موتور های ای ایکس در بازار وجود دارد که به موتور های الکتریکی ضد انفجار شهرت دارد.

این الکترو موتور ها در موارد خاص و در مکان هایی که احتمال اتش سوزی بر اثر جرقه ایجاد شده توسط دینام در محیط گازی قابل اشتعال وجود دارد کاربرد دارند.

طبقه بندی موتور های الکتریکی

الکترو موتور ها بر اساس مقدار برق مصرفی به موتور های سه فاز و تک فاز تقسیم میشوند که امروزه در صنعت الکترو موتور های سه فاز کاربرد بیشتری دارند همچنین دینام ها یا الکترو موتور ها بر اساس نوع برق مصرفی به الکترو موتور های متناوب (برق شبکه) یا مستقیم(باتری) طبقه بندی میگردند

مولفه دیگر طبقه بندی الکترو موتور ها یکای توان مصرفی انها میباشد که با کیلو وات یا اسب بخار سنجیده میشوند که برای انتخاب دینام و نصب انها بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد.

دیگر مشخصه مهم در انتخاب موتور های الکتریکی یا الکترو موتور ها میزان گردش یا دور موتور مصرفی انها میباشد  که بر اساس دور بر دقیقه سنجیده میشوند. به عنوان مثال 3000(rpm).

جنس پوسته الکترو موتور ها میتواند چدنی با وزن زیاد یا الومینیمی با وزن کم  یا حتی استیل باشد که بر اساس نیاز باید انتخاب شوند.الکترو موتور های چدنی معمولا برای توان های بالا و الومینیومی برای توان های کمتر استفاده میشوند

همچنی لازم به ذکر است که محل مورد استفاده دینام ،میزان دما متوسط،مقدار گرد و غبار محل و رطوبت محیط از جمله فاکتور های مهم و حیاتی قبل از انتخاب و نصب الکترو موتور میباشد.

اگر نیاز به اطلاعات فنی دقیق تر و کامل تر در مورد الکترو موتور ها یا تاریخچه آنها نیاز دارید میتوانید اینجا را مطالعه کنید.

علل خرابی الکترو موتور ها

در پایان چند مورد از علل خرابی الکترو موتور ها را برایتان به صورت فهرست وار بیان میکنیم تا با فراهم کردن شرایط مناسب قبل از نصب بتوانید عمر الکترو موتور و دینام خودتان را بالا ببرید .

علل شایع خرابی موتور های الکتریکی و الکترو موتور ها :

  • جذب جریان زیاد
  • مقاومت پایین
  • گرمای زیاد
  • گرد و غبار
  • رطوبت
  • لرزش

این موارد فاکتور های مهمی هستند که رعایت کردن انها میتواند در طولانی تر شدن عمر و بازدهی بهتر موتور الکتریکی شما عزیزان بسیار تاثیر گزار باشد.

در صورت نیاز به راهنمایی و کسب اطلاع از قیمت الکترو موتور ها موتوانید با ما در تماس باشید و یا به لینک محصولات فروشگاه آبادگر موتور مراجعه کرده و کالای مورد نیاز خود را با توجه به کارخانه سازنده و برند و دیگر مولفه های الکترو موتور ها انتخاب نمایید.

کارشناسان فنی و فروش آبادگر موتور آماده ارایه خدمات به شما همکاران و مشتریان عزیز میباشند و در اسرع وقت نسبت به ارسال و ارایه خدمات مورد نیاز شما اقدام خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×