الکتروموتور موتوژن

در این مقاله قصد داریم تا معرفی کوتاهی از شرکت موتوژن و فعالیت های آن در مورد تولید الکتروموتور صنعتی و الکتروموتور کولری را خدمت مشتریان عزیز ارایه دهیم.

آباد گرموتور توزیع کننده الکتروموتور ایرانی، موتوژن و الکتروموتور های چینی و الکتروموتور اروپایی آماده ارسال کالاهای مورد نظر به اقصی نقاط ایران می باشد.

جهت استعلام قیمت الکترموتور موتوژن با کارشناس فروش آبادگرموتور تماس حاصل فرمایید.

موتوژن

شرکت موتوژن در سال هزار و سیصد و پنجاه و دور در منطقه صنعتی غرب تبریز با هدف تولید الکتروموتور های کولری تاسیس شد و پس از انقلاب اسلامی شروع به تولید انواع الکتروموتور صنعتی کرد.

مساحت کارخانه 470 هزار متر مربع است. این شرکت دارای گواهینامه های ایزو و ایران و تولیدات آن مطابق استاندارد بین المللی IEC انجام میشود.

محصولات موتوژن

تولیدات این شرکت شامل الکتروموتور کولری ، تکفاز صنعتی و الکتروموتور سه فاز صنعتی و همچنین الکتروموتورهای ویژه سفارشی می باشد.

فعالیت این شرکت در چند بخش مجزا انجام میشود، که شامل کارخانه ساخت الکتروموتور های صنعتی و الکترموتور موتوژن سنگین چدنی و الکتروموتورهای کولری و … است.

کارخانه های ساخت شامل کارگاه های فلزکاری و ریخته گری می باشند.

دسته بندی الکتروموتور موتوژن

  • الکتروموتور های سه فاز تک دور با پوسته آلومینیمی
  • موتور الکتریکی تکفاز دو خازنه
  • الکتروموتور تک فاز خازن دائم
  • موتور سه فاز پوسته چدنی
  • الکتروموتور تک فاز دو خازن با فریم چدنی
  • الکتروموتور موتوژن سه فاز IE2
  • موتور سه فاز دو دور دالاندر بدنه آلومینیمی
  • الکتروموتور های خانگی ( الکتروموتور های کولری ، مشعل و …)

مراحل تولید الکتروموتور کولری موتوژن

در کارگاه فلزکاری عملیات پانچینگ و برش انجام میشود. و ورق های پانچ شده روتور و استاتور از هم جدا میشوند و به ایستگاه بعدی منتقل میشوند.

در مرحله بعد عملیاتی جهت بهبود خواص مغناطیسی فلزات تحت حرارت بالغ بر 700 درجه سانتیگراد انجام میشود.

در کارگاه ریخته گری عملیات ذوب آلومینیم انجام میشود.

الومینیم ها ذوب میشوند و سپس به کوره های نگهدارنده منتقل میشوند. با توجه به تفاوت خلوص آلومینیم روتور با سایر قطعات عملیات ذوب در کوره های متفاوت صورت میگیرد.

ساخت قطعات الومینیمی فریم و براکت ها با قالب های فولادی انجام میگیرد.

برش شفت و روتور

در مرحله برش شفت و روتور، روتور داخل کوره گرم کننده روتور تا حدود 500 درجه گرم میشود و پس از آن جا زنی شفت به روتور انجام میگیرد.

سپس در مرحله بعدی روتور ها به دستگاه تراش منتقل میشوند و ماشین کاری و کنترل میشوند. در ایستگاه بعدی روتور کامل میشود و به کارگاه منتاژ ارسال میشود

برای تهیه فریم الکتروموتور موتوژن کولری ابتدا ورق ها تهیه میشود و به کارگاه سیم پیچی ارسال میشوند. سپس براکت ها ی موتور های کولری در دو مرحله ماشین کاری میشوند و پس از پرس بوش و سایر قطعات به ایستگاه منتاژ منتقل میشوند.

با توجه به حساسیت ابعاد شفت، فریم و براکت کنترل های متعددی در آنها به عمل می آید که در این مرحله از ابزار های ویژه کنترلی استفاده می شود.

کارگاه سیم پیچی موتوژن

در کارگاه سیم پیچی ابتدا عایق ها در استاتور توسط دستگاه اتوماتیک جا زنی میشود؛

سپس در چند مرحله کلاف هایی که با ماشین ها درست شده اند در شیار ها جای داده میشوند. ویژگی این دستگاه ها دقت و سرعت بالا و قابلیت برنامه ریزی برای سیم پیچی های مختلف می باشد.

برای صد درصد استاتور های سیم پیچی شده تست کامل الکتریکی انجام میشود. پس از عملیات سیم پیچی و دوخت، استاتور در داخل فریم پرس شده و به کارگاه شارلاک زنی ارسال میشوند.

شارلاک زنی و مونتاژ

عملیات شارلاک زنی استاتور های سیم پیچی شده به روش غوطه وری انجام شده سپس استاتور های شارلاک خورده در دمای 120 درجه سنتیگراد در کوره الکتریکی قرار میگیرند.

استاتور، روتور، براکت ها و سایر اجزای لازم جهت مونتاژ الکتروموتور های کولری به سالن مونتاژ ارسال شده و سپس بسته بندی و به انبار محصول فرستاده میشوند.

الکتروموتور موتوژن صنعتی

این کارخانه متشکل از کارگاه ماشین کاری و سیم پیچی و مونتاژ موتورهای صنعتی است.

در کارگاه ماشین کاری شفت های مورد نیاز که طول و قطر آن بر حسب توان موتور تعیین میشود توسط ماشین های اتوماتیک سی ان سی CNC و ماشین کاری می شوند.

این عمیات شامل سنتر زنی ،  قلاویز کاری، فرز کاری و عاج زنی میباشد. پس از پرس شفت در روتور در حالت سرد، محل بلبرینگ ها تعیین و سپس تراش روتور انجام میگردد.

بالانس مکانیکی روتور

در مرحله اخر روتور ها به وسیله دستگاه بالانس مکانیکی بالانس میشود و به وسیله دستگاه پرچ روتور مراحل ساخت آن تکمیل میگردد.

براکتهای موتورهای صنعتی نیز ماشین کاری و کنترل میشوند. تراش فریم ها نیز توسط دستگاه فول اوتوماتیک انجام میشود.

سیم پیچی

در کارگاه سیم پیچی ابتدا عایق در شیار ها جایگزاری می شود و سپس توسط دستگاه ها سیم پیچ ها در محل خود جایگزاری میشوند.

در مراحل بعدی عملیات تکمیلی شامل عایق کاری و سربندی و… انجام میشود وهمه استاتور ها تست میشوند. سپس استاتور ها به کارگاه شارلاک زنی منتقل شده و با توجه به اهمیت عملیات، این عملیات به همراه گرم کردن استاتور انجام میشود.

سپس استاتور ها به کارگاه سیم پیچی بر میگردد و پس از گرم کردن انها و ایجاد انبساط کامل استاتور داخل فریم قرار داده میشود.

تراش کاری و مونتاژ

بعد از این مرحله استاتورها به کارگاه ماشین کاری منتقل و تراشکاری لازم روی لبه فریم ها و پایه ها و ترمینال باکس انجام میشود و به این ترتیب استاتور ها آماده مونتاژ میشوند.

روتور ها استاتور و سایر قطعات پس از منتاژ و تست های لازم جهت رنگ زنی به کارگاه رنگ ارسال میشوند.

در مرحله اخر سایر اجزا نظیر درپوش ها، گلند و .. نصب شده و به کارگاه بسته بندی ارسال میشوند.

الکتروموتورهای فوق سنگین موتوژن

در این کارخانه الکتروموتور موتوژن 18.5 کیلووات به بالا تولید میشوند که بدنه انها چدنی است. کلیه قطعات چدنی در کارگاه ریخته گری تهیه میشود و بعد از ماشین کاری به این کارخانه منتقل میشوند.

ورق های روتور و استاتور آماده شده، استاتور را پس از گرم کردن فریم داخل آن قرار میدهند و سپس لبه های فریم توسط ماشین تراش ماشین کاری میشود. بعد از عایق کاری شیار های استاتور جا اندازی و فرم دهی سیم پیچی انجام میگیرد.

فرم دهی نهایی

از دیگر مراحل، سربندی کلاف ها، دوخت و فرم دهی نهایی میباشد.کلیه پارامتر های الکتریکی تست و شارالاک زنی استاتور به روش غوطه وری انجام میشود. سپس مونتاژ انجام شده و درنهایت موتور ها رنگ شده و بسته بندی و به انبار محصولات ارسال میشوند.

این موتور ها بر اساس سفارش مشتری در ولتاژهای مختلف و فرکانس 60 هرتز نیز قابل تولید می باشند.

بخش کنترل مواد و کنترل کیفی و آمایشگاه ها

در قسمت های مختلف ازمایشگاه مواد و قطعات تهیه شده توسط دستگاه های مختلف تست میشود و پس از تایید و اطمینان از سالم بودن به کارگاه ها ارسال میشوند.

 دستگاه هایی نظیر کوانتومتر، تست خواص مغناطیسی ورق ها، دستگاه های تست نویز، اندازه گیر سه بعدی و دستگاه های تست روتور و سایر دستگاه های دقیق جهت تست ابزار های اندازه گیری استفاده میشوند.

کاتالوگ الکتروموتور موتوژن

جهت بررسی دقیق مشخصات الکتروموتورهای سه فاز و تکفاز موتوژن میتوانید به کاتالوگ موتوژن رجوع بفرمایید.

  • دانلود کاتالوگ الکتروموتور موتوژن

خرید الکتروموتور موتوژن

جهت تهیه لیست قیمت الکتروموتور موتوژن و سایر کالاهای صنعتی با کارشناسان فروش آبادگرموتور در تماس باشید. الکتروموتور های ایرانی موتوژن را با پایین ترین قیمت از فروشگاه آبادگر موتور تهیه فرمایید.

مشاهده لیست قیمت الکتروموتور چینی

الکتروموتور سه فاز و تکفاز موتورژن در تمای رنج ها با قیمت مناسب موجود می باشد.

1 دیدگاه برای “الکتروموتور موتوژن

  1. اشتراک‌ها: مقایسه قیمت الکتروموتور چینی با موتوژن - آبادگرموتور + لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *