آشنایی با انواع الکتروموتور بارلی برای خرید مناسب

الکتروموتور ها دستگاه هایی هستند که با هدف تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از الکتروموتور ها در صنایع مختلف بسیار رایج است. به دلیل افزایش تقاضا برای خرید و استفاده از این دستگاه ها، کارخانه های مختلفی به تولید و توزیع آن ها به بازار مشغول شده اند. از این رو شما امروزه شاهد انواع و اقسام الکتروموتور ها در بازار هستید. الکتروموتور بارلی یکی از این تجهیزات است و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از الکتروموتور بارلی به دلیل برخورداری از ویژگی های بسیار زیاد و مزایای متعدد، رایج است. این تجهیزات در ساخت لوازم مختلف خانگی، سیستم ماشین آلات صنعتی، ساخت توربین ها و پمپ ها و… مورد استفاده قرار می گیرند. اگر بسته به زمینه کاری که دارید، به خرید و استفاده از این تجهیزات احتیاج پیدا کرده اید، مطالعه این مقاله برای شما بسیار مفید خواهد بود؛ چرا که در این مقاله تمام آن چه که لازم است تا در مورد الکتروموتور های بارلی بدانید را برای شما توضیح داده ایم تا با آگاهی کامل بتوانید یک دستگاه مناسب را تهیه کنید.

انواع الکتروموتور بارلی
معرفی انواع الکترموتور بارلی

مدل های الکتروموتور های بارلی موجود در بازار کدامند؟

امروزه شاهد انواع مختلفی از مدل های الکتروموتور های بارلی هستیم. اما به طور کلی می توان این دستگاه ها را به دو گروه الکتروموتور بارلی تک فاز و الکترو موتور بارلی سه فاز تقسیم بندی کرد. نحوه کار و ویژگی های هر یک از این دستگاه ها را در بخش های جداگانه ای برای شما شرح داده ایم.

الکتروموتور تک فاز بارلی

الکتروموتور های تک فاز بارلی با بهره گیری از برق تک فاز شهری کار می کنند. این دستگاه ها از ولتاژ مصرفی 220 وات برخوردار هستند. توجه داشته باشید که الکتروموتور های تک فاز بارلی انواع مختلف و متنوعی دارند و تنها محدود به یک یا چند نمونه نمی شوند. همچنین الکتروموتور های تک فاز بارلی کاربرد بسیار راحت و ساده ای دارند؛ چرا که به راحتی به برق شهری وصل شده و آماده کار هستند.

شایان ذکر است که الکتروموتور های تک فاز بارلی از توان پایینی برخوردار هستند از این جهت نمی توان از آن ها در پروژه های بزرگ صنعتی استفاده کرد. معمولا انواع الکتروموتور تک فاز بارلی در وسایل خانگی و ماشین های صنعتی سبک و در برخی مواقع نیمه سنگین مورد استفاده قرار می گیرند. توجه داشته باشید که برای راه اندازی این نوع از الکتروموتورها، به خازن نیاز است و برای شروع کار آن ها به انرژی بیشتری احتیاج است. همچنین این دستگاه ها در هنگام کار، به خصوص در زمان راه اندازی، صدای بلندی تولید می کنند.

الکتروموتور سه فاز بارلی

الکتروموتور های سه فاز بارلی قدرت بسیار بیشتری را نسبت به مدل های تک فاز دارند. از طرفی دیگر این دستگاه ها قادر هستند تا توان بسیار بالا تری را تولید کنند. نحوه کارکرد الکتروموتور های سه فاز بارلی با بهره گیری از سیستم قفس سنجابی و سیم پیچ قطبی است. این موتور ها برای استفاده در سیستم ماشین آلات سنگین صنعتی بسیار مناسب هستند. برخورداری از قیمت پایین و استهلاک کم را می توان به عنوان بارز ترین ویژگی های این مدل از الکتروموتور ها دانست.

از دیگر قابلیت های این موتور ها آن است که بر خلاف مدل های تک فازی برای ایجاد گشتاور به هیچ خازنی نیاز ندارند. از این رو مصرف انرژی در آن ها کاهش یافته و آلودگی صوتی کم تری نیز تولید می کنند. به عنوان یک نکته بسیار مهم بایستی در نظر داشته باشید که برای راه اندازی و کار با این دستگاه ها به برق و کنتور سه فاز نیاز دارید و نمی توانید با استفاده از برق شهری، این دستگاه ها را راه اندازی کنید.

 

 

حداکثر توان خروجی الکتروموتور بارلی چقدر است؟

حداکثر توان خروجی یک الکتروموتور از مهم ترین ویژگی های آن است. کیفیت و کارایی این دستگاه ها به طور مستقیم تحت تاثیر توان آن ها قرار دارد. الکتروموتور بارلی در انواع و اقسام مختلفی تولید می شود. هر یک از انواع این دستگاه ها دارای مشخصات فنی مختلفی بوده و طبیعتا از حداکثر توان خروجی مختلفی برخوردار هستند. از این رو نمی توان یک عدد مشخص را به عنوان توان تولید همه دستگاه های الکتروموتور بارلی عنوان کرد.

اما برای پاسخ به این سوال که حداکثر توان خروجی الکتروموتور بارلی چقدر است؟ می توان گفت این دستگاه ها بسته به نوع و مدلی که دارند از توان خروجی 0.75 کیلووات تا 110 کیلووات برخوردار هستند. شما در هر زمینه ای که به یک الکتروموتور نیاز داشته باشید، بدون نگرانی از حداکثر توان خروجی آن، می توانید یک مدل مناسب از الکتروموتور بارلی را تهیه کنید.

شایان ذکر است که الکتروموتور های بارلی از متریال بسیار خوبی ساخته شده اند. از این رو کیفیت و کارایی بسیار خوبی را از خود به نمایش می گذارند و می توانند توان خروجی بالایی داشته باشند. همچنین به عنوان یک نکته بسیار مهم بایستی در نظر داشته باشید که دینام انواع الکترومور های بارلی با یکدیگر متفاوت است. از این رو قبل از اقدام به خرید این محصول بایستی مشخصات فنی آن را به خوبی بررسی کنید تا بتوانید یک دستگاه با دینام مناسب و توان خروجی متناسب با نیازتان را تهیه کنید.

برای انتخاب و خرید یک دستگاه الکتروموتور بارلی می توانید با افراد آگاه و با دانش در زمینه الکتروموتور ها مشورت کنید. بی شک این افراد می توانند کمک بسیار بزرگی را در هنگام خرید یک الکتروموتور مناسب برای شما به همراه داشته باشند.

توان خروجی الکتروموتور بارلی
الکتروموتور بارلی با توان بالا

ویژگی های مهم متمایز کننده الکتروموتورها چیست؟

الکتروموتور ها دارای ویژگی های متعددی هستند که باعث تمایز آن ها با سایر دستگاه ها و تجهیزات مشابه شده است. به عنوان مثال این دستگاه انواع و اقسام مختلفی دارند، از این رو هر شخصی می تواند بسته به زمینه کاری که دارد، یک مدل مناسب را برای خود انتخاب و از آن استفاده کند. این کار باعث می شود تا کارایی دستگاه ها در زمینه های مختلف افزایش پیدا کند.

همچنین الکتروموتور ها از قدرت و توان بسیار بالایی برخوردار هستند. از این رو شما می توانید در کار های مختلف صنعتی با اطمینان خاطر از آن ها استفاده کنید. از طرفی دیگر این دستگاه ها مطابق با استاندارد های جهانی، عایق کاری شده اند تا صدمه و خسارتی به بار نیاورند.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم و قابل توجه این دستگاه ها، مقاومت آن ها در برابر نفوذ پذیری است. الکتروموتور ها در برابر نفوذ مواد ریز به خصوص گرد و خاک ها مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهند. قطعات داخل آن ها هیچ گونه آسیب و صدمه ای ندیده و شما می توانید در محیط های کاری مختلف با اطمینان خاطر از آن ها استفاده کنید.

از طرفی دیگر از متریال ساخت بسیار مرغوب و با کیفیت در ساخت الکتروموتور ها استفاده می شود. از این رو این دستگاه در برابر ضربه و سایر عوامل آسیب زا مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهند و طول عمر بالایی دارند.

 

الکتروموتورهای بارلی در چه شرایط محیطی کارایی ندارند؟

الکتروموتور ها علی رغم برخورداری از کاربرد های بسیار زیاد و متعدد در برخی از محیط ها نمی توانند مورد استفاده قرار بگیرند. به طور مثال به علت ایجاد سر و صدای بسیار زیاد در هنگام شروع به کار و در حین فعالیت، شما نمی توانید الکتروموتور های تک فاز بارلی را در نزدیکی محیط های مسکونی مورد استفاده قرار دهید.

همچنین این دستگاه ها در محیط هایی که رطوبت بالایی دارند و خطر نفوذ آب به داخل قطعات آن ها وجود دارد، نمی توان استفاده کرد. در واقع نفوذ آب به داخل قطعات این الکتروموتور ها می تواند باعث خرابی این دستگاه ها شود.

به شما توصیه می کنیم که قبل از خرید دستگاه های الکتروموتور بارلی، شرایط و محیط استفاده از این دستگاه ها را به طور کامل از فروشنده پرس و جو کنید تا در صورتی  که استفاده از این دستگاه در زمینه مد نظر شما کارایی نداشته باشد، دستگاه دیگری را تهیه کنید.

 

سخن پایانی

شرکت بارلی یکی از بهترین برند های سازنده انواع الکتروموتورها است. این شرکت از سابقه طولانی مدت در زمینه طراحی و تولید انواع قطعات صنعتی برخووردار است. الکتروموتور هایی که توسط بارلی تولید و  به بازار عرضه می شوند،  کیفیت و کارایی بسیار بالایی را از خود نشان می دهند. شایان ذکر است که الکتروموتور های بارلی از تنوع بسیار بالایی در بازار برخوردار هستند. از  این رو شما می توانید در بین مدل های مختلف، یک دستگاه مناسب را برای خود تهیه کنید.

همچنین در هنگام خرید انواع الکتروموتور بارلی بایستی دقت و حساسیت بالایی به خرج دهید تا بتوانید یک محصول مناسب و متناسب با نیاز کاری خودتان تهیه کنید. اگر در هنگام خرید به نکاتی که در این مقاله گفتیم، توجه کنید و آن موارد را مد نظر قرار دهید بی شک می توانید یک محصول درست و مناسب را با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنید.

نمایندگی رسمی الکتروموتور بارلی در تهران

فروشگاه آبادگرموتور سعدی نمایندگی فروش موتورهای الکتریکی Barely ، آماده ارسال کالاهای مورد نظر شما به اقصی نقاط ایران در کمتر از  24 ساعت میباشد. لطفا در خصوص اخذ اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت و درصد تخفیف همکار با ما در تماس باشید و یا به صفحه لیست قیمت الکتروموتورهای بارلی مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *